נחיל דבורים בחצר, מה עושים?

Posted by: | Posted on: ינואר 21, 2020

את הדבורים רוב הציבור מכיר בזכות הדבש המתוק שהן מייצרות, הסברה הרווחת כי הן חיות בכוורות ורוב האנשים לא מעמיקים במחשבה איך חיו הדבורים לפני שהכנסנו אותן לכוורות בדיוק כמו שרוב האוכלוסייה לא חושבת על איך חיו הפרות לפני שהכנסנו אותן לרפתות.

אז הדבורים היו וממשיכות להיות חלק מהטבע ומלבד אלו שאתם רגילים לראות בכוורות יש נחילים פראיים שממוקמים בפינות שונות בטבע, בין אם זה במערה, על ענף של עץ, במחסן ישן ונטוש בשיח או בכלל על עמוד חשמל.

נחיל דבורים התמקם בחצרכם?

אז כמו שכבר למדנו דבורים חיות גם בטבע לא רק בכוורות ובימים אלו שאזור המחיה שלהם הופך לאט לאט מטבע לכבישים סלולים, שכונות וישובים חדשים פעמים רבות נתעורר לשכנים חדשות על עץ בחצר, במרפסת, בגג או במחסן ואז מה עושים?

ובכן לא בטוח ששמעתם אבל הדבורים בסכנת הכחדה בעולם והאינטרס שלנו כבני אנוש החיים על פני כדור הארץ הוא לשמר ולחזק את אוכלוסיית הדבורים כיוון והן התורמות העיקריות לתהליך האיבוק של העצים והפירות שאנחנו זקוקים להם למזון, בלעדיהן כמות המזון בעולם פתחת משמעותית, אז מה עושים עם נחיל הדבורים שהתמקם אצלכם בבית?

פשוט מאד, התקשרו לרשות המקומית שלכם בין אם זו מועצה או עירייה ולהן יש קשר עם כוורנים שאת הנחיל שלכם ייקחו בשמחה וללא כל עלות כספית כדי לספח אותם לקהילת הדבורים שהם מגדלים ובכך להגדיל את תפוקת הדבש שלהם ועל הדרך לסייע לדבורים לחיות ולשגשג.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים

Comments are Closed

דילוג לתוכן