יד מרדכי

הכוורת של יד מרדכי נוסדה בשנת 1936 – היא שוכנת בקיבוץ יד מרדכי הנמצא במישור החוף הדרומי ודרומית לאשקלון. הכוורת היתה בבעלותו המלאה של הקיבוץ עד שנרכשו יותר ממחצית ממניותיה ע"י ענקית המזון במדינה "עלית" (שטראוס). זוהי אחת היצרניות הכי גדולות במדינה למוצרי מזון מן הטבע, ונחשבת למובילה בתחום, היא מספקת דבש, קונפיטורות, שמן זית ועוד. ב2002 רכשה ענקית המזון "עלית" (שטראוס) 51% מהמניות של יד מרדכי מה שהפך אותה ליותר מפורסמת. היום הכוורת מונה כ 5000 כוורות.
הביקור במרכז המבקרים של כוורת יד מרדכי מספק למבקריו אטרקציות רבות חוויה לימודית, כיפית, מהנה ובלתי נשכחת. הכוורת הינה חלון ראווה אל תוך עולמן של הדבורים המייצרות את הדבש הטהור והאמיתי שאנו צורכים. המרכז לוקח אותנו לסיור מיוחד שכולל פתיחת כוורת מאחורי קיר זכוכית, מפגש עם כמה דבוראים להבין וללמוד על עבודתם, הסברים חשובים על עבודת הדבורים, המבנה המשפחתי בכוורת ועל החיים בתוכה, המחשת מה מתרחש בתוכה וצפיה בסרט המתאר תהליך עבודת הדבורים עד לייצור הדבש.
המרכז יספק למבקרים טעימות מהדבש האמיתי שיש וידגים איך הוא נוצר. בנוסף, ייצור נרות מדונג והסברים על מוצרי הבריאות המיוצרים בכוורת, מהדבש ואלו שמופקים מעבודת הדבורים כמו מזון מלכות, פרופוליס, פולן ועוד.
יד מרדכי כיום היא ענקית מוצרי המזון מהטבע המפיצה מגוון רחב של מוצרים למאכל ומזון, בנוסף למוצרי הבריאות שנוצרים גם הם מהטבע.

[mappress mapid="1"]

 

לפרטים נוספים: 052-3923104
08-6720559

דילוג לתוכן