כוורת בחצר איך ולמה

Posted by: | Posted on: ינואר 21, 2020

שמעתם על שכן שבנה כוורת ושם בחצר? השכנות מרכלות שמשעמם לו ואף אחד לא מבין מאיפה הגיע התחביב הזה ולמה לעזאזל לגדל דבורים שעלולות לעקוץ אותך בחצר הבית?

קיום מושבת דבורים בחצר היא הרבה יותר מתחביב, היא קודם כל עזרה לקהילה, לשכנים, לסביבה ולהמשך הקיום על פני כדור הארץ (אם אתם חושבים שהגזמנו תמשיכו לקרוא ותבינו) אבל היא גם מקור נפלא לדבש אורגני איכותי הישר מחצר הבית.

אז למה לעזאזל לגדל דבורים בחצר?

פשוט מאד, כי אתם אוהבים את עצמכן ואתם אוהבים את העולם! הידעתם שכמות הדבורים בעולם הולכת ופוחתת מידי שנה? הידעתם שממשלות ברחבי העולם החלו לפעול במצב חירום כדי לסייע בשיקום ובעצירת התופעה של היכחדות הדבורים?

זה אולי ישמע לכם די הזוי בתקופה בה כל הזמן מזכירים את איראן כאיום המשמעותי ביותר על ישראל והעולם החופשי אבל היעלמותן של הדבורים הקטנות והמזמזמות יכול להיות הרב יותר קטלני לעולם מכל מלחמה עם איראן, תפקידן של הדבורים בטבע הוא איבוק פרחי הפרי של העצים והירקות שאנחנו אוכלים בלעדיהם תפוקת הפרי תהיה קטנה יותר עד כדי חוסר משמעותי בירקות ופירות בעולם, מה שישפיע גם על בעלי החיים מלחכי העשב ובכך גם על תעשיית הבשר העולמית…

אם כל אחד מאיתנו יתרום ביחד עם חוקים המגבילים את החקלאים בשימוש בחומרי הדברה מזיקים לדבורים אפשר לעשות עוד שינוי ולהחזיר את הדבורים.

קיום של מושבת דבורים (כוורת דבורים) בחצר תסייע לא רק לעולם אלא גם לשכניכם ולכם, כיוון ועצי הפרי, הירקות והפירות שאתם מגדלים בחצר (אם לא גידלתם עד עכשיו, אז למה אתם מחכים) יגדילו את תפוקת פירותיהם בזכות האבקת הדבורים ואתם והסובבים אתכם יהיו אלו שתיהנו מכך.

Comments are Closed

דילוג לתוכן