טיפים נוספים לדבש וקוסמטיקה

טיפים נוספים:

  • המסיכה הפשוטה – השימוש בדבש כמנקה לפנים, למרוח אותו על הפנים בכמות טובה כך שיידבק למשך של 2-3 דקות ואז לנקות, ואותה שיטה מתאימה לשיער שלנו. מומלץ לחזור על הפעולה כל יום כדי למנוע התייבשות של עור הפנים או השיער ולתת להם ברק והאטה בסימני ההזדקנות של הפנים.
  • מסיכת פנים נגד הזדקנות – לערבב כף של דבש עם כפית של שמרים או כפית של יוגורט (לבן) ביחד ולמרוח על עור הפנים, זה יכול למנוע מעור הפנים להיות יבש ויתן לו לחות וברק. המסיכה הזו שמים אותה למשך כ 20 דקות ולא יותר ולאחר מכן לנקות את הפנים עם מים פושרים.
  • טיפול באקנה באמצעות דבש– פצעי הבגרות כבר אינם מהווים שום בעיה למי שישתמש במסיכה הזו: 2 כפות גדולות של דבש, כוס קמח ולערבב עם כף אחד של חומץ תפוחים עד שיהיו בצק, לשים את הבצק על כל הפנים למשך 20 דקות ואחר כך להוריד את הבצק, לנקות את הפנים עם מים פושרים ואם יש סבון של גליצרין מומלץ וליבש את הפנים עם מגבת נקיה.
  • הבהרת עור הפנים – לבעלי עור יבש – לערבב כמות קטנה של דבש עם מיץ של מלפפונים (אפשר לסחוט את המלפפון ולהוציא ממנו את הנוזלים) ולהשאיר על הפנים למשך 20 דקות. לבעלי עור שומני לשים מיץ תפוזים (סחוט) ולהשאיר על הפנים 20 דקות, לחזור על הפעולה הזו תמיד גם כדי לשמור על העור.
  • טיפול בכתמים שחורים באמצעות דבש– הרבה אנשים סובלים מכתמים שחורים על עור הפנים ששום משחה רפואת לא עזרה אז הנה מתכון לתערובת מיוחדת שיסייע ברמה גבוהה להפחית אם לא להעלים את הכתמים: להוסיף 3כפות דבש טהור עם כף של חומץ טבעי ולהוסיף קצת מלח (בערך רבע כפית קטנה) ולהמשיך בפעולה הזו כמה ימים רצופים ואחרי שבוע תתחילו לראות תוצאות. (אם אחרי שבוע לא היו תוצאות להמשיך ולנסות- כי זה בדוק).
דילוג לתוכן