הרבלייף ממליצים להתחיל לאכול בריא

הרבלייף ממליצים לרוץ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אם גם אתם כל הזמן אומרים לעצמכם שהגיע הזמן לאכול בריא, ולמחרת אתם שוכחים הכל ונופלים לאותם הפיתויים הלא-בריאים והמשמינים, הכתבה הזו בשבילכם. קבלו מספר עצות איך לבנות תפריט בריא ולדבוק בו.

תפריט בריא אינו מסובך

ישנם רבים שנמנעים מלסגל לעצמם תפריט מאוזן ובריא משום שזו נראית להם התעסקות מתישה במאכלים נכונים ולא נכונים, בספירת קלוריות, בהכנת ארוחות מראש ובשלל פעולות מסביב לשעון. אכן אכילה בריאה ומאוזנת אינה דבר קל, אך זה ממש לא קשה כמו שזה נראה.

שינויים קטנים לאורך זמן

אל תנסו להפוך ביום את כל ההרגלים שלכם ולהתחיל לאכול שונה לגמרי. ניסיון כזה ישבור אתכם בשלב מאוד מוקדם. התחילו בהדרגה ולאט לאט הוסיפו מזונות בריאים לתפריט והוציאו מזונת מזיקים. אפשר להתחיל כמובן בהחלפת סוכר בדבש. בכל פעם שאתם שותים קפה או אופים עוגות תוכלו להשתמש בדבש גולמי במקום סוכר. דבש בריא יותר ומתוק יותר מסוכר, כך שלא תצטרכו להשתמש בכמות גדולה ולא תזיקו לגוף.

אכלו בשעות קבועות

אכילה בריאה קשורה גם ביצירת לו"ז מסודר של ארוחות. נסו לסגל לעצמכם שעות קבועות לארוחת הבוקר, ארוחת ביניים, ארוחת צהריים וארוחת ערב. אם אתם מגיעים לשעת ארוחת הצהריים רעבים מאוד בגלל אילוצי לו"ז, תדאגו לעצמכם לחטיף אנרגיה, פרי או יוגורט שישמשו ארוחת ביניים. לחברת הרבלייף, לדוגמה, ישנם מוצרים שונים שיכולים להוות תחליף לארוחת ביניים שכזו.

אל תהיו קשים עם עצמכם

לא יקרה אסון אם תחרגו מהתפריט כי לא עמדתם בפיתוי, ויותר מכך, הוסיפו לתפריט פעם בשבוע פינוק אחד שאתם אוהבים. אין סיבה להתנזר לגמרי מהנאות החיים. להיפך, תפריט ללא שום מאכל שאתם משתוקקים אליו, לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

התמידו

שינוי קטן כל יום או כל שבוע יוביל אתכם אט אט לתפריט בריא ומאוזן ולאורח חיים בריא. כמו בכל דבר בחיים, גם בנושא הזה נדרשת התמדה ודרוש כוח רצון. אל תוותרו גם כשאתם מתפתים לאכול מזון לא בריא – זה ממש לא נורא אם חרגתם מהתפריט שלכם. בסופו של דבר תסגלו לעצמכם את התפריט הנכון עבורכם, ועם הזמן יהיה הרבה יותר קל לשמור עליו.

דילוג לתוכן